Popo Estetiği Nedir?

Popo Estetiği Nedir?


POPO ESTETİĞİ NEDİR?

Popo insan vücudunun önemli parçalarından biridir. Estetik açıdan oldukça önemli bir bölge olan popo olarak adlandırdığımız bu bölgede birbirinden farklı estetik yöntemleri uygulanabilir.

Popo görünümünde problem olarak nitelendirebileceğimiz durumlar; poponun küçük olması, büyük olması, sarkık olması gibi durumlardır.BREZİLYA KALÇASI ESTETİĞİ

Dolgun kalçalara sahip olan kadınlar, yağ tabakaları sayesinde bu görünümlerine kavuşmaktadırlar. İnsan vücudunda yağlar belli bölgelerde yoğunlaşır. Bu yağlar kadınlarda hormonları gereği, genellikle kalça bölgesinde yoğunlaşmaktadır.

Ancak bazı kadınların kalçalarında yeterince yağ birikimi gerçekleşmemektedir. Bu yüzden popo estetiğine ihtiyaç duyarlar. Brezilya kalçası estetiği son zamanlarda en çok rağbet gören popo estetiklerinden biri haline gelmiştir.

Bu ameliyatı olanların en büyük arzusu dolgun ve dik kalçalara sahip olabilmektir. Ameliyat yapılırken kişinin kendi vücudundaki yağlar kullanılmaktadır. Kişinin vücudundaki yağ oranı yüksek olan bölümlerden yağlar alınır ve popo bölgesine enjekte edilir.

Poposu küçük olan kadınların küçük bir popoya sahip olsalar dahi, yine de vücutlarında en çok yağ bulunan bölgelerden biri yine popo bölgeleridir. Öncelikli olarak popo bölgesinden yağlar alınır. Ancak bu yağ yeterli olamayacağı için diğer bölgelerden de yağ alınması gerekmektedir.

Tüm bu yağlar bir araya gelince Brezilya Poposuna sahip olabilmeniz için ortada hiçbir engel kalmamaktadır. Poposu küçük olan kadınların mutlaka başka bölümlerde biriken yağları bulunmaktadır.

Diğer bölümlerdeki fazlalık olan yağlar alınarak popo bölgesine enjekte edilir. Böylelikle ameliyatı olan kişi hem istenmeyen yağlarından kurtulmuş olur, hem de hayalini kurduğu popoya sahip olur.KALÇA KÜÇÜLTME AMELİYATI

Bazıları çok küçük bir poposu olmasından şikayetçi iken bazıları da gereğinden fazla büyük bir popoya sahip olmaktan dolayı büyük sıkıntı duymaktadır. Öyle ki fazla büyük bir popoya sahip olan bireylerde bu durum yalnızca estetik açıdan değil, sağlık açısından da sorun teşkil edebilir.

Çok büyük bir popoya sahip olan birisi günlük hayatında sıradan bir insanın rahatlıkla yapabileceği işleri bile yapamayabilir ya da yaparken fazlası ile zorlanabilir. Bu yüzden kalça bölgesindeki fazla yağların alınması gerekmektedir.

Kalça küçültme operasyonu ile popo bölgesindeki yağlar alınmaktadır. Ancak alınacak yağların oranı kişinin kendi arzusuna göre değişmektedir. Bu ameliyattaki asıl amaç fazla büyük olduğu için kişiye rahatsızlık veren poponun küçültülmesidir.

Popo küçültüldükten sonra estetik bir görünüme kavuşmasına da özen gösterilir. Kalça küçültme ameliyatını yalnızca kadınlar değil erkekler de yaptırmaktadır. Bir kadının dolgun kalçalara sahip olması pozitif bir durum olarak görülse de, erkeklerde durum tam tersidir.

Bu yüzden erkekler görünüm olarak rahatsız oldukları kalçalarındaki fazla yağları aldırmak için ameliyat olabilirler.

Op. Dr. Zeynep ARPACIK AKBULUT
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Şişli Kolan International

Soru Sor
Telefon: 444 1 443