Yağ Yakımını Hızlandırmak İçin Öneriler

Yağ Yakımını Hızlandırmak İçin Öneriler

İnsülin artışı yağ yakımını engeller, Kahvaltılarda poğaça, bazlama, tost, beyaz ekmek tüketimi ve gün içerisinde çikolata, pasta gibi şekerli besinler insülini arttırır doğal olarak yağlanma başlar bu tür besinlerden kaçının (aldığınız kaloriyi harcamak için mutlaka spor yapın).

Kana hızlı karışan besinler insülini arttıran yağ yakımına engel besinlerdir diyebiliriz. Ne kadar insülin artarsa o kadar YAĞ depolarsınız. Hafta da 4-5 gün en az 40 dakika ve tempolu olacak şekilde spor yapılmalı, en önemli kural bu diyebiliriz,YEŞİL ÇAY TÜKETİMİ

İsviçre’deki Lausanne Üniversitesi’nden yapılan araştırmaya göre yeşil çayın içinde bulunan kateşinlerin 24 saatlik enerji harcamaları %4.6 arttırdığı kanıtlanmıştır.

Yeşil çay, orta şiddette egzersiz sırasında yağ oksidasyonunu sağlar ve sağlıklı genç erkeklerde insülin duyarlılığını ve glikoz toleransını artırabilir.KALSİYUM

Yoğun olarak süt ürünlerinde bulunan kalsiyum daha fazla kalori harcamanıza yardımcı olmaz. Fakat özellikle bölgesel yağlanmaya engel olduğu söylenebilir.

Yakın zamanda yayınlanan bir başka çalışmada, daha fazla kalsiyum içeren gıdalar yemenin özellikle genç – erişkinlerde düşük miktarda karın yağıyla bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştır. Günde 2 kase ev yoğurdu tüketmeniz metabolizma sağılığı için yararlıdır.

Lifli besinler insülinin yükselmesini engeller. Tabağınızın yarısı gökkuşağı renkleriyle çeşitlendirilmeli pancar kırmızısı, ıspanak yeşili, karnabahar beyazı gibi özellikle kereviz ve enginar yağ yakımın da destek olduğu gibi potasyum, sodyum gibi mineraller açısından zengindir.

Son olarak uyku süresini yağ yakımı ve kas kütlesinin artışında etkilidir. Araştırmaların söylediği en az 7-8 saat gece uykusu almanızdır. Böylece yağ yakan ve kas kütlesini arttıran hormonları sağlıklı bir şekilde salgılamış olursunuz.

Elma sirkesi insülini dengeler Yağ yakımını hızlandırır.. (nasıl kullanıldığı önemlidir ve mide rahatsızlığı olanlar kontrollü tüketmelidir örneğin 1 su bardağı ılık su içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi gibi)

Fazla yerseniz kilo almak kaçılmazdır. Yüksek kalori + hareketsiz yaşam aldığın kalorilerin yağa dönüşmesi sonucu demektir…