Kolan Hospital

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Kolan Hospital Group Hastaneleri ve tıp merkezlerinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı kliniklerinde; çocuk ve yetişkin hastalar için ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet verilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak, kozmetik diş hekimliği, implantoloji, periodontal cerrahi ve endodonti alanlarında da hizmet verilmektedir. Ayrıca, hastane ve diş hekimi korkusu olan çocuk ve yetişkin hastaların tedavileri lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanelerimizde hastalarımızın enfeksiyonlardan korunması için enfeksiyon kontrolü ekibi tarafından düzenli kontroller ve eğitimler yapılmaktadır. Hasta güvenliği genel prensibimizdir.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünde hizmet verilen hastalıklar ve tedaviler;

Estetik Diş Hekimliği

Ağız ve diş estetiğinde de çeşitli çözümler sunulmaktadır; Lamine, porselen vener, diş eti seviyelendirme, beyazlatma yöntemleriyle, hastaya yeni bir gülüş (Hollywood Smile) sağlamamız mümkün olmaktadır.

Zirkonyum Porselenler

Diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür. Biyolojik uyum, doğal görüntü, estetik ve mekanik direnç gibi istenilen tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlam olmaları sebebiyle kliniklerimizde güvenle tercih edilmektedir.

Porselen Laminate Veneerler

Porselen laminate venerler dişin rengini, boyutlarını ve şeklini değiştirmek için uygulanabilecek başarılı ve tedaviyi destekleyici yöntemdir. Dişteki kötü renklenmeleri maskelemek ya da dişin şeklini değiştirmek için bireyin ön diş yüzeyine yapıştırılırlar ve dişte tekrarlanabilecek renklenmeye karşı dirençlidirler. Işığı geçirgenlikteki üstünlükleri ve minimum diş maddesi kaldırılması tercih edilmelerinin en büyük sebebidir. Bu tip porselenler full porselen kuronlarda olduğu gibi fotoğraf flaşlarına ya da neon ışığına doğal diş gibi tepki vererek gerçek dişten ayırt edilemezler.

Diş Beyazlatma

Diş fırçalayarak veya diş taşlarının temizlenmesi gibi yüzeysel temizlik işlemleriyle giderilemeyen, dişlerin yapısından kaynaklanan ve kötü görünüme yol açan renklenmeler, diş beyazlatma (bleaching) yöntemiyle giderilebilir. Dişlerinize zarar vermeden kalıcı beyazlık sağlar.

2 çeşit beyazlatma yöntemi vardır. Bunlar, evde uygulanan Bleaching (Diş beyazlatma) ve kliniklerde uygulanan beyazlatma yöntemleridir. Diş beyazlatma işlemi ile tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır.

Pedodonti

Çocukluk dönemindeki süt dişlerinin sağlığı kişinin gelecekteki diş sağlığını da doğrudan etkiler. Süt diş dizisi ve bunu izleyen karma diş dizisi, çocuğun büyümesinin en aktif olduğu dönemde gelişir. İlk süt dişi 6. ayda çıkmaya başlar. Değişik grup süt dişleri, dönem düşer ve yerlerini kalıcı süt dişlerine bırakırlar. Bu durum, 12 yaşına kadar sürer. Bu süreçte, erken süt dişi kayıpları çene gelişimini etkileyerek, estetik ve konuşma bozukluklarına yol açabilir. Kalıcı dişlere uygulanan tüm tedaviler süt dişlerine de uygulanabilir.

Çocuk dişlerinin tedavileri (Pedodonti), uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Ayrıca, çocuğun büyüme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Kliniğimiz bu konularda uzman hekimleri ile gelişim çağındaki çocukların sağlıklı bir diş ve ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemleri almakta ve tedavileri uygulamaktadır.

Ağız Kokusu


Ağız kokusu günümüzde medeni toplumlar dahil olmak üzere oldukça yaygındır. Ve sosyal bir incinme sebebidir. Sosyo-psikolojik problemleri de beraberinde getirir. Ağız kokusunun %90 ı ağız kaynaklı olduğundan tam bir ağız muayenesi yapılması, diş ve diş eti problemlerinin ortadan kaldırılması, ağız hijyeninin sağlanması, dil yüzeyinin temizlenmesi, enfeksiyon kaynaklarının yok edilmesi tedavi için mutlaka gereklidir.

Implant

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplant doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarlar. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Son yıllarda sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemi olan implant uygulamaları sonrasında birçok hasta aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. İmplant tedavisinin ikinci aşaması olan implant üstüne yapılacak protezler için operasyondan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-4 ay kadar beklenmesi gerekmektedir

Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir. Gerekli durumlarda genel anestezi de uygulanabilir.

Detaylı Bilgi için 444 1 443