Kolan Hospital

Büyükçekmece Kolan Hospital

Büyükçekmece Kolan Hospital

Büyükçekmece Kolan Hastanesi yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara, üstün sağlık hizmeti vermek hedefiyle Ekim 1995’de Büyükçekmece’ de hizmete başlamıştır. Hastanemiz, Kolan Sağlık Grubu’nun hizmet veren 7 şubesinden biri olarak 3. sağlık yatırımıdır.

Hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızın üst düzey konforu amaçlanarak tasarlanan hastanemiz teknolojik altyapısı, görselliği ve işlevselliğiyle, modern hastaneciliğin otelcilik anlayışıyla başarıyla birleştirilmesinin eseridir. Sağlık hizmet standartları, fiziki özellikleri, tıbbi cihaz parkuru ve teknik donanımı ile hastalarımıza üst düzey sağlık hizmeti vermek üzere inşa edilmiştir.

Büyükçekmece Kolan Hastanesi dinamik ve yeniliklere açık kimliğiyle bireysel ve toplumsal sağlık hizmetleriyle ilgili bütün alanlarda yapılan projelerde yer almak üzere; yurt içinden, yurt dışından, kamu, özel kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmaktadır.

6.500 m2’lik kapalı alanı ile 5 katlı olarak inşa edilmiş olan hastanemizin yatay bina yapısı ile hastaların özellikle ayakta tanı ve tedavi işlemlerinde alacakları tüm hizmetlere kolay erişimi sağlanmıştır.

Hastanemizde 4 suit VIP, 39 özel hasta odası, 15 yoğun bakım yatağı ile birlikte toplam 58 yatak kapasitesine ulaşılmıştır. Toplam 4 ameliyat salonumuz ve 2 doğum salonumuz en gelişmiş cihazlarla donatılmıştır. Anti-bakteriyel zemin ve duvar döşemeleriyle kaplanan hasta odalarında, enfeksiyon riskinin ortadan kaldırılması amacıyla hiçbir eşya zemine sabitlenmemiştir. Hasta odaları, taze hava ile beslenen fan-coil sistemiyle, hastanenin tamamı gibi, %100 şartlandırılmış ve iklimlendirilmiştir.

Genel hastane olarak hizmet veren Büyükçekmece Kolan Hastanesi’ nde;  Dahiliye (İç Hastalıkları), Genel Cerrahi, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Üroloji, Nöroloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye), Göz Hastalıkları, Anestezi ve Reanimasyon, Kardiyoloji, Diş Hekimliği Hizmetleri, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Plastik Rekontsrüktif ve Estetik Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Tüberküloz, Göğüs Cerrahisi, Yoğun Bakım Ünitesi, Koroner Yoğum Bakım Ünitesi ile Yeni doğan Bakım Ünitesi Ve ESWL ( Taş kırma ) Üniteleri bulunmaktadır.

Radyoloji bölümü, 1,5 Tesla MR, 256 kesit bilgisayarlı tomografi, 4D ultrason, dijital mamografi, Kemik Dansitometri, Odyometre, BERA  gibi ileri teknoloji ürünü görüntüleme cihazlarıyla donatılmıştır.

Yaşam kalitenizi yükseltmek için değerler ve anlamlar yaratan Büyükçekmece Kolan Hastanesi 42 Uzman Kadrosu ile İstanbul Büyükçekmece İlçesinde hizmetinizdedir.

Büyükçekmece Kolan Hospital:
Fatih Mah. Fedakar Sok. No:3 Büyükçekmece / İSTANBUL
Telefon: 0212 883 90 90
Fax: 0212 944 44 73